مراقبت و سلامتی

راهنمای انتخاب بهترین ضد آفتاب

blank

نکات مهم پیرامون انتخاب بهترین ضد آفتاب متناسب با پوست

دنبال ضد آفتابی با محافظت همه جانبه باشید!
اطمینان حاصل کنید که SPF ضد آفتاب خریداری شده از پوست شما در برابر اشعه های مضر خورشید (UVA و UVB) محافظت کاملی کند. اشعه مضر UVA که طول موج بلند تری دارد، میتواند به عمق پوست نفوذ کرده و با برهم زدن ساختار کلاژن زیر پوست، باعث پیری زودرس و چین و چروک شود. اشعه UVB سبب سوختگی میشود اما هر دو این اشعه ها یکی از دلایل اصلی ایجاد سرطان پوست هستند.

اهمیت فیلتر های محافظت از اشعه مضر UVA و UVB
خورشید مقدار زیادی اشعه به سطح زمین ساطع میکند و این در حالیست که جو زمین تا حدود 90 درصد اشعه های مضر را دفع میکند. اشعه UVB بسیار قوی است که حتی تابش مقدار کمی از آن سبب ایجاد بیماری های پوستی مانند ملانوم بدخیم میشود. علاوه بر این اشعه UVA هم به عمق پوست نفوذ کرده و باعث برهم زدن تعادل کلاژنی پوست و پیری زودرس میشود.

بهترین SPF کدام است؟ پایین تر یا بالاتر از 30؟
SPF به زبان ساده به معنای این است که نسبت به حالت عادی چقدر بیشتر طول میکشد تا اشعه UVA و UVB خورشیدی پوست شما را بسوزاند. در حالت ایده آل با ضد آفتاب SPF 30 سوزاندن پوست با اشعه ماورا بنفش خورشیدی 30 برابر بیشتر از حالت عادی طول میکشد.

حداقل میزان SPF در محصولات آرایشی بهداشتی، SPF 15 است که کمترین محافظت را ارائه میدهد. استاندارد ترین حالت SPF که به میزان 97 درصد از اشعه مضر خورشیدی را دفع میکند، SPF 30 است. SPF 30 در حدود 93 درصد و SPF 50 در حدود 98 درصد از اشعه مضر را دفع میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *